Lise, Projectmanager Horeca
"Toeval werd carrière"
Bij Dudok voelt het elke dag alsof je deel uitmaakt van iets bijzonders. Of je nu in de patisserie, horeca of bij onze events aan de slag bent.


Sommige carrières beginnen met een duidelijk plan, andere ontstaan toevallig. Voor Lise gold dat laatste. In 2013 liep ze drie maanden stage bij Dudok voor haar hotelschoolopleiding. Het zou een korte kennismaking worden met Dudok, maar inmiddels zijn we ruim twaalf jaar verder en is ze uitgegroeid tot projectmanager op het hoofdkantoor. “Het was eigenlijk helemaal niet de bedoeling om te blijven,” vertelt Lise. “Na mijn stage kreeg ik de kans om in de bediening te werken en dacht ik: waarom niet? Wat begon als een bijbaan, groeide stap voor stap uit tot iets groters.”
Eerste dag vol cappuccino’s
Die allereerste werkdag kan ze zich nog steeds herinneren. “Ik had nog nooit een dienblad vastgehouden.” Mijn floormanager zette er zes cappuccino’s op en zei: succes! Als het valt, maken we gewoon nieuwe. Uiteindelijk ging het goed. “Vanaf dat moment kon ik met een dienblad lopen en dacht ik eigenlijk: ja, dat is ook zo, als het valt, maken we toch gewoon nieuwe. Dat heb ik later ook altijd aan nieuwe collega’s meegegeven.”
Van bediening naar management
Tijdens haar studie klom Lise op naar assistent-floormanager en later floormanager bij Dudok Rotterdam. Ook hielp ze mee bij de opening van Dudok In Het Park in 2018. “In het begin dacht ik: ik wil helemaal geen leidinggevende functie, te veel verantwoordelijkheid. Maar toen ik er eenmaal in rolde, merkte ik hoe leuk het was om te organiseren en een team aan te sturen. Het gaf me juist energie.”
In 2019 werd ze assistent-bedrijfsleider bij Dudok Rotterdam, een rol die ze net voor corona oppakte. Vier jaar lang gaf ze leiding aan een groot team, maar na verloop van tijd begon ze te voelen dat het tijd was voor iets nieuws. “Ik wilde mijn horizon verbreden. Gelukkig dacht Dudok daarin mee en kreeg ik support van mijn manager. Hij zei tegen de directie: ‘Lise kunnen we niet laten gaan.’ Een paar gesprekken verder en zo ben ik in de rol van projectmanager terechtgekomen op ons hoofdkantoor.”
Dynamiek op kantoor
Als projectmanager heeft Lise een breed takenpakket. “Het is heel afwisselend: de ene keer werk ik aan menukaarten, dan weer aan personeelscijfers of de verbetering van ons online bestelsysteem. Geen dag is hetzelfde, en dat maakt het uitdagend. Ik hou wel van een beetje chaos en drukte, daar ga ik juist lekker op.”
Persoonlijke groei
Terugkijkend ziet Lise dat ze niet alleen vakinhoudelijk, maar ook persoonlijk enorm gegroeid is. “Ik was vroeger best verlegen. Door dit werk moest ik mensen aanspreken, collega’s aansturen, met gasten praten. Daardoor ben ik veel zelfverzekerder geworden. Ik sta nu sterker in mijn schoenen en dat voelt echt als een succes.”
Meer dan werk
Wat haar het meest bijblijft uit haar horeca-jaren op de vloer, is de sfeer en de hechte band met collega’s. “Als je met vrienden werkt, voelt het minder als werk. Natuurlijk maak je lange dagen, maar je zet net dat stapje extra voor elkaar. Ik heb zelfs mijn beste vriendin via Dudok leren kennen. Zonder die vriendschappen was ik hier nooit zo lang gebleven.”
Lise
Projectmanager Horeca
Kom jij ons team versterken?
Heb je vragen over onze vacatures of wil je wat meer informatie? Neem dan gerust contact met ons op.
Ezra Bouwense, Corporate Recruiter
Vacatures
uitgelichte vacatures
Q&A
Korte Q&A met Lise
Na een dag vol koffie, taart en gezelligheid blijft er altijd tijd over voor een kort gesprek. We vroegen John Doe om een paar snelle vragen te beantwoorden over het werken bij Dudok en zijn favoriete momenten tot guilty pleasures.
Wat is je favoriete Dudok-taart?
Cliché misschien, maar de appeltaart, en dan wel warm.
Wat maakt werken bij Dudok zo leuk?
De collega’s, de gasten die ik heb ontmoet en natuurlijk het lekkere eten waar we vaak van mogen genieten.
Waar kijk je het meest naar uit tijdens je werkdag?
Een koffietje halen met mijn collega’s in de ochtend en de gesprekken die je dan hebt.